Levandule lékářská 1ml

Levandule lékářská 1ml

Levandule je trvalý keřík se stříbrnými, šedými nebo zelenými dlouhými listy s růžovými, fialovými nebo modrými květy v klasech na dlouhých lodyhách.

dodací dobaskladem
záruční doba24 měsíců

Cena s 21% DPH:69,00 Kč
Cena € VAT:2,70 €
body:+ 1bodů


tisk    Přeposlat informace o tomto výrobku


 
 

Popis zboží: Levandule lékářská 1ml

BOTANICKÁ ČELEĎ: Labiatae 
ZPŮSOB EXTRAKCE: Destilace parou z květů 
ZEMĚ PŮVODU: Francie 
HLAVNÍ CHEMICKÉ KOMPONENTY: Linalool, linalyl acetate
POPIS: 
Levandule je trvalý keřík se stříbrnými, šedými nebo zelenými  dlouhými listy  s růžovými, fialovými nebo modrými květy v klasech na dlouhých lodyhách.
CHARAKTERISTIKA: Čisté, svěží vysoké tóny a jemné bylinné podtóny. 
ÚČINKY: Analgetikum, antikoagulant, antikonvulzivum, antidepresivum, protiplísňový, antihistaminikum, protiinfekční, protizánětlivý, antimikrobiální, antimutagen, antiseptický, antispasmodický, antitoxický, protinádorový, kardiotonikum, regenerační, sedativum. 

POUŽITÍ: Srdeční arytmie, popáleniny (regenerace buněk), vředy a pupínky, lupy, padání vlasů, alergie, senná rýma, křeče, herpes, napětí, problémy s trávením, nespavost, vysoký krevní tlak, menopauza, nevolnost, nádory, jizvy, kožní problémy, strie, čištění ran, odřenin, spáleniny od slunce, úžeh, krční infekce, podrážděná kůže, akné, opruzeniny, plynatost, žaludeční potíže, lymfodrenáž, absces v ústech, pocit na zvracení, flebitis, PMS, zjizvení (minimalizace),  tachykardie, afty, zadržování vody v těle,  zneužívání (léčba), rozrušení (uklidňuje), úzkost, nechutenství, ateroskleróza, kousnutí/štípnutí, puchýře, furunkly, prsa (utišuje), rakovina, plané neštovice, koňská noha, koncentrace, pláč, říznutí, deprese, diuretikum, dysmenorea, vyčerpání, horečka, gangréna, giardia (střevní prvoci), žal/smutek, vlasy (suché), vlasy (lámavé), kýla (tříselná), hyperaktivita, impetigo, zánět, svědění, jet lag (přeletová nemoc), rty (vysušené), mastitida, mentální stres, náladovost, repelent (také pro kočky), svalová obrna, bolest, stimulace parasympatického nervového systému, Parkinsonova choroba, fyzický stres, jedovatá škumpa / jedovatý dub, zotavení po porodu, poporodní deprese, vyrážky, relaxace, revmatická artritida, sedativum, záchvat, kůže (vysušená), kůže (citlivá), spánek, skřípání zuby, klíšťata, závratě, abstinenční příznaky, parazitární červi, poranění, vrásky, emoční rovnováha.

Levandule je jedním z nejznámějších esenciálních olejů s mnohostrannými účinky. Pár kapek vetřených do spánků uleví od bolesti hlavy. Můžeme ji použít ke zklidnění popálenin a na regeneraci buněk, pomáhá při hojení ran a při poškození tkání. Neklidnému spáči pomáhá navodit klidný spánek a tiší bolest při ranách a odřeninách. Levandule je adaptogen (podobně jako máta), tzn. dokáže se přizpůsobit potřebám těla a za svého velmi komplexního složení uvolní pouze ty složky, které daný člověk aktuálně potřebuje. Někoho zklidní, jiného energetizuje a posílí. Pomáhá také ostatním olejům, aby dobře spolupracovaly. Propojuje a pozvedá všechny složky tak, aby přinášely maximální užitek všem tělesným systémům. Dokáže pozvedat náladu, ulevuje při úzkostech.  Známe je také její použití při sezónních alergiích. Odstraňuje úzkost, bolest po bodnutí hmyzem, zklidňuje pokožku (po popáleninách nebo po slunění pomáhá pokožce vrátit se do dokonalé rovnováhy). Přírodní antihistaminikum, působí na zahlenění, uvolňuje svalové křeče, čistí dutiny. Je antibakteriální, antidepresivní a zklidňující. Levandule má všestrannou, neagresivní povahu a její použití je bezpečné a snadné. Díky široké škále účinků se hodí mít Levandulový esenciální olej neustále po ruce ať už doma nebo na cestách.  Je součástí sady Rodinný lékař.   

A (aromatické): rozprašujte nebo přímo vdechujte aroma. Vhodný do difuzéru.

T (lokální): při lokální aplikaci lze olej užívat v čisté podobě (neředěný). Aplikujte přímo na potřebná místa nebo na reflexní body.

I (vnitřní):  Užívejte v kapsli nebo 1 kapku pod jazyk. Lze též užívat v nápojích a jako ochucovadlo při vaření.

TRADIČNÍ POUŽITÍ: Již v období středověku byly rozdílné názory na vlastnosti levandule týkající se lásky. Někteří lidé tvrdili, že levandule udržuje člověka v cudnosti, jiní naopak vyzdvihovali její afrodiziakální vlastnosti.
TĚLESNÉ SYSTÉMY: kardiovaskulární systém, emocionální rovnováha, nervový systém, kůže
SPIRITUÁLNÍ ROVINA: 6 čakra - 3.oko, posílení intuice, harmonizace aury, meditace. 
PSYCHICKÁ ROVINA:  Komunikace, slovní vyjádření, vyjadřovat pravdivě sám sebe.  Levandule napomáhá slovnímu vyjadřování, proto se jí někdy říká olej komunikace.  Mírní nejistotu, která často pramení ze strachu vyjádřit své vnitřní myšlenky a city. Lidé, kteří potřebují levanduli, se schovávají uvnitř sebe a blokují všechny formy pravdivého sebevyjádření. Zdánlivě se sice mohou výrazně projevovat, ale ve skutečnosti v sobě své nejniternější pohnutky skrývají a jejich komunikace nevychází ze srdce ani z duše. Levandule uvolňuje napětí a sevřenost, která pramení ze strachu projevit své skutečné já. Takoví lidé často prošli zkušenostmi, podle nichž usoudili, že upřímně se projevovat není bezpečné. Skutečné Já je proto uvězněné uvnitř a nemůže najít vyjádření. Tito lidé mají často pocit, že jsou nesympatičtí, nedůležití, že je nikdo neposlouchá. Strach z odmítnutí paralyzuje jejich skutečný hlas a uzavírá jejich pocity uvnitř. Levandule podporuje citovou upřímnost a naléhavě nás vybízí k vyslovení našich nejniternějších myšlenek a tužeb. V momentě, kdy se člověk naučí vyjadřovat své nejhlubší myšlenky a pocity, unikne z vězení, které si sám vytvořil. Jedině otevřená a upřímná komunikace umožňuje prožívat bezpodmínečnou lásku a přijetí. Díky odvážnému duchu levandule můžeme sdílet své pravé Já s druhými lidmi
MOŽNÉ KOMBINACE: Šalvěj, Divoký pomeranč, Kadidlo. 

TIPY & ZAJÍMAVOSTI:  
Slovo levandule je odvozeno od latinského lavare = mýt. Byla totiž jednou z nejoblíbenějších bylin, kterou starověcí Řekové používali při každodenních rituálních koupelích. Řekové i Římané pálili levandulové větvičky, aby očistili vzduch v místnostech, ve kterých pobývali a také je chránili před morem

Přidejte několik kapek levandule na polštář, povlečení nebo na plosky nohou před spaním. Osvěžte ložní prádlo, matraci, auto nebo vzduch kombinováním levandule s vodou ve spreji.Použijte při vaření, abyste zjemnili chuť citrusů, přidejte do marinád, pečiva a dezertů.

Bezpečnostní upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Užívejte opatrně v těhotenství a při kojení. Nesmí přijít do očí, uší a na citlivá místa. 

Fotografie: Levandule lékářská 1ml

Levandule lékářská 1ml

Otázky a odpovědi: Levandule lékářská 1mlO nás

Proč Capraverum

Kontakt

Vše o nákupu

Obchodní podmínky

Způsoby a ceny doručení

Způsoby platby

Kontakt

objednavky@capraverum.cz

+420 774 443 228

 

webmaster CORA 2017 - 2018, www.cora.cz

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.